Do-it-yourself domáce hodinky - aby vaše hodinky v interiéri jedinečné

V dnešnej dobe nástenné hodiny alebo hodiny na polici nie je problém kúpiť vôbec. Na trhu nájdete lacné hodinky vo veľkom množstve možností.

Podrobné hodiny vyzerajú spravidla rovnakým spôsobom a ľahko sa hodia do každého interiéru. Tieto hodinky sú vyrobené z lacných materiálov, takže ich život je pomerne krátky.

Hodiny v interiéri sú nepochybne potrebné. Ale ak chcete, aby nástenné hodiny alebo hodiny na polici boli skutočnou dekoráciou vášho interiéru, odporúčame vám zvážiť nápady, ako si vyrobiť domáce hodiny vlastnými rukami.

Áno, presne! Nie je ťažké dnes robiť krásne hodinky vlastnými rukami, pretože na to môžete nájsť potrebné súčasti a nástroje v obchodoch.

Hodinky s vlastnou výrobou vás budú stáť oveľa menej, budú vyzerať originálne a dokonca drahé a ich vzhľad sa bude výrazne líšiť od obvyklých obchodných možností.

Do-it-yourself hodiny môžu byť vykonané sami pomocou širokej škály metód zdobenia.

Tím New Lady Day sa rozhodol zozbierať originálne dizajnérske riešenia na tému „Domáce hodinky hodiniek DIY“, ktoré vám, našim drahým čitateľom, pomôžu nájsť nápady, ktoré vám povedia, ktoré hodinky si vyrobíte vlastnými rukami.

Hodiny do-it-yourself, ktoré uvidíte v našej zbierke fotografií, sú aj obyčajní ľudia alebo amatéri všetkých druhov remesiel, čo znamená, že to môžete urobiť sami doma.

Výroba originálnych hodiniek vlastnými rukami: domáce hodinkyv interiéri

Ihneď si všimneme, že hodinky si od vás nevyžadujú špeciálne znalosti, pretože si kúpite mechanizmus v obchode, všetko ostatné je vecou fantázie a vašej túžby.

Vlastné hodinky v interiéri môžu mať rôzne veľkosti a tvary, všetko závisí od štýlu, v ktorom ste sa rozhodli vytvoriť hodiny vlastnými rukami.

Domáce hodinky v interiéri môžu používať nielen obyčajné rímske a arabské číslice ako ciferník, čokoľvek sa dá použiť na označenie čísel, hlavná vec je vytvoriť si vlastné hodinky s neobvyklým číselníkom, ktoré sa zmestia do vášho interiéru s nezvyčajným vytáčaním, azlepšila.

Ak chcete vyrobiť domáce hodinky vlastnými rukami, môžete použiť rôzne techniky, ako napríklad tavenie, dekupáž, rezbárstvo atď.

Domáce hodiny pre domácich majstrov využívajúce fixačnú techniku ​​

Ako sme už povedali, domáce hodiny môžete vyrobiť vlastnými rukami na stene alebo polici zo všetkých druhov materiálov.Jedna z techník, v ktorej môžete vytvoriť originálne hodiny vlastnými rukami, je fixačná.

Pre tých, ktorí nevedia, sú domáce hodinky vlastnými rukami používajúce fixačnú techniku ​​vyrobené z farebného skla, ktoré je vyrezané malými kúskami skla v rôznych formách, usporiadané v určitom poradí, aby sa vytvoril trojrozmerný vzor alebo vzor na výlisku niekoľko hodín.

Na fixáciu hodiniek sa používajú špeciálne pripravené kúsky skla, ktoré boli predvarené v peci.

Urobiť si hodiny do-it-yourself pomocou fixačnej technikyBudete potrebovať rezač skla, kliešte, tenký stroj a diamantovú vŕtačku na sklo, a samozrejme, taviacu pec, hodinový mechanizmus, lepidlo, ochranné okuliare na oči, značkovač.

Pre niekoho sa zdá, že fixačná technika je veľmi ťažká. Áno, súhlasíme s tým, že takéto hodiny s vlastnými rukami sú ťažké, ale výsledok vás ohromí.

Dostanete krásne nástenné hodiny vlastnými rukami s nezvyčajným vzorom skla, ktorý bude hlavnou ozdobou vašej izby.

Domáce hodinky vyrobené z vopred pripravených malých pohárov možno vyrobiť rozložením výkresu rôznymi spôsobmi a kombináciami. Budete s takými vynikajúcimi hodinami nadšení.

Hodiny: DIY domáce hodiny v technike decoupage

Ďalšia vynikajúca technika, v ktorej si môžete vytvoriť vlastné hodinky s vlastnými rukami, decoupage, ktorý zahŕňa ručne maľované alebo prilepené na blanku na hodinky s ryžovým papierom alebo decoupage kartami.

Ak chcete urobiť takéto hodiny vlastnými rukami, budete potrebovať pásku na stavbu, prázdne miesto na hodiny, mechanizmus, ciferník, lepidlo, nálepky na dekupáž, alebo maľovať, ak budete maľovať hodiny sami, ako aj lak a brúsny papier. dávať hodinky vo veku vzhľad.

Vytvorenie domácich hodín vlastnými rukami v technike decoupage, môžete kresliť alebo prilepiť kresbu na ľubovoľnú tému, najmä kvetinový vzor, ​​napodobňovanie starých dosiek, na ktorých je niečo maľované, obraz mesta, ľudí, zvierat, výstrižkov z novín atď. ,

Domáce hodinky s vlastnýmruky decoupage vyzerajú veľmi krásne v interiéri kuchyne, provensálskom a rustikálnom štýle.

Neobvyklé hodiny do-it-yourself: rezbárstvo

Ľudia, ktorí sú závislí na rezbárstve, budú bezpochyby schopní vyrobiť domáce hodinky vlastnými rukami, pretože takéto hodinky v interiéri vyzerajú veľmi solídne a drahé.

Pre začiatočníkov hovoríme, že drevené hodiny s vlastnými rukami s vyrezávanými vzormi vyžadujú určité zručnosti, ktoré je v zásade možné zvládnuť, ak si želáte.

Aby bolo možné vyrobiť drevené hodiny vlastnými rukami, potrebujete kresliť myšlienku drevených hodín a nástrojov na rezbu dreva.

Je tiež nemožné urobiť bez akýchkoľvek ďalších drobností, ako je mechanizmus, lepidlo, lak, značka, atď.

Neobvyklé hodinky vlastnými rukami - nápady

Nazvali sme najslávnejšie a najobľúbenejšie techniky, pomocou ktorých si môžete vyrobiť domáce hodinky vlastnými rukami.

Okrem týchto metód, ak máte potrebné nástroje, môžete si urobiť nástenné hodiny v interiéri kartónu, plastu, dreva, preglejky, látky, gombíkov, škrupín, kovu, domino, bicyklov, lyžíc a vidlíc, starých dosiek a mnohých iných materiálov.

Môžete si tiež kúpiť hotové polotovary a urobiť si hodinky vlastnými rukami podľa svojho vkusu.

V skutočnosti, veľa nápadov. Domáce hodinky s vlastnými rukami budú svetlé originálne miesto vášho interiéru, hlavná vec je, že ich urobíte ochotne, myslieť kreatívne, zásobiť sa vytrvalosťou a trpezlivosťou.

Ponúkame vám vašu pozornosťPozrite si video majstrovské kurzy na tému "DIY domáce hodinky", rovnako ako inšpirované myšlienkami z našej foto zbierky domácich hodiniek v rôznych technikách.

Hodinky do-it-yourself - master class: video
Originálne hodinky do-it-yourself - nápady na fotografie, ktoré vyrábajú domáce hodinky

)

80)) 130)